
Op grond van de toegenomen vereisten in het spoorverkeer hebben INA en FAG een generator ontwikkeld die in het wielstellager geïntegreerd is. Bij het opslaan van de energie tijdens de rit kunnen de goederenwagons ook bij een stilstand autarkisch bevoorraad worden.
De wielstellagers van Schaeffler Gruppe Industrie met geïntegreerde generator kunnen daardoor steeds gebruikt worden op elke locatie waar de spoorwegwagons elektriciteit nodig hebben, maar waar er geen beschikbaar is.
Zo is het bijvoorbeeld mogelijk dat telematicasystemen met extra functies zoals wielstellagerdiagnose en controle op gevaarlijke goederen dankzij een voldoende en continue stroomvoorziening hun gegevens in kortere intervallen overdragen.
Momenteel zijn er twee systemen beschikbaar:
Met een duurzame prestatie van 5 Watt is de Low Power-uitvoering van de generator voorbestemd voor bijvoorbeeld de energievoorziening van sensoren voor wielstellagediagnose, van telematicasystemen met locatiebepaling via GPS en voor de transportcontrole waarvan de gegevenstransmissie via gsm kan gebeuren.
Als krachtiger variant met een duurzame prestatie van 100 Watt kan de High Power-generator bijvoorbeeld elektropneumatische reminrichtingen, akoestische en optische alarminrichtingen of of antislipvoorzieningen voorzien van stroom.
Klantenspecifieke oplossingen (bijv. spanningen van 6 V tot 24 V) zijn op aanvraag eveneens mogelijk.